Programavimo tool'sai kurie gerina darbą

by Liudas Sodonis on January 24, 2009

Prisikaupė man visokių įrankių, be kurių nebegaliu produktyviai ir normaliai dirbti. Aš žinau, kad kai kurie programuotojai ir turi tokių, na žinau tik keletą. Bet atrodo Pawka labai smagiai dirba su Komodo Edit ir NetBeans. Nors tai ne visai įrankiai, o veikia priemonės, na bet tai nėra paprastos priemonės, kaip tarpkim text plain redaktoriai :)

Taip pat žinau, kad Dalius visą Pythono kodą rašo su VIM‘u. (Ankščiau aš ir su juo programuodavau, dabar naudoju tik greitam kodo peržiūrėjimui ir mažam tvarkymui, arba kai nėra įdiegtos grafinės aplinkos)

O aš pats, kadangi tenka dirbti su WinOS naudoju kitokius tool’sus.

Mano redaktorius EclipsePDE, su įdiegtu CSS ir JS įskiepiais. Eclipse vienas iš geriausių redaktorių, kokius esu  bandęs :) O su CSS ir Js tai dirbti visai pasaka :)

Visus SQL’us peržiūriu su Notepad++, failų paieškai naudoju TotalCmd, kurį ir šiaip naudoju :) )

Visai neseniai iš nežinau.lt sužinojau apie WindowsPager, ši labai maža programa suteikią tai, ko labai pasigendu WinOS – virtualius darbastalius, ir ne šiaip sau, o su skirtingais TaskBar’ais (užduočių juostomis) kiekviename darbalaukyje. Taip vienam lange laikau pašto ir RemoteDesktop programas, kitame muzikos ir bendravimo įrankius, vienas lieka nenumatytiems atvejais, o pirmame suprantama visi darbo įrankiai.

Tai pat labai labai labai naudingas daiktas, irgi kurio pasigendu WinOS tai PowerMenu. Ši taip pat labai maža programa leidžia programai prikabinti atributą, kuris langą visada viršuje, bei galima nustatyti jo permatomumą, patogu turint daug langų ir norit greitiai ką užsirašyti ar stebėti.

Dar vienas kiek mažiau naudingas toolsas yra taskSwitch Taskbar Shuffle (ačiū Turboliux :) (neberandu kur jį parsisiunčiau). Ši programėlė leidžia perstumdyti piktogramas taskbare, labai patogu kai nori viską turėti šale :)

Iš esmės kaip ir viskas. Dar labai smagu būtų rasti patogų *nix tail analogą, aišku galėčiau susiprogramuoti pats, bet šiam reikalui turėsiu laiko tik liepą :)

Šiaip labai norčiau išgirsti iš Jūsų, kas mane skaitot, ką naudojant pagerinačio darbą :)

24 comments

Ir konsolinių, ir nekonsolinių tail analogų lengvai galima rasti, kažkada pats naudojau baretail (ar panašiai). O šiaip pats geriausias produktyvumo didinimas – patogi programavimo kalba :-)

by Vidmantas on 2009-01-24 at 12:43. #

@Vidmantai, ačiū išbandysiu :)
O koki IDE naudoji ROR’ui?
O kaip kalba gali būti patogi programuojant? :)

by Liudas on 2009-01-24 at 13:12. #

Ilgą laiką naudojau NetBeans, bet dabar perėjau ant Gedit su krūva plugin’ų == wannabe TextMate :-)

O dėl kalbos patogumo tai turėjau galvoje tai, kad kol kas dažniausias atvejis, kad programuotojas yra kone kalbos kalinys dėl jos apribojimų, sintaksės ar jos palaikančios įmonės politikos :-) Ir kol kas nedažnas pasiryžta paieškoti sau tokios kalbos, kuri būtų skirta žmogui, ne kompiuteriui, o juk tai ir būtų didžiausias produktyvumo boost’as :-)

by Vidmantas on 2009-01-24 at 13:22. #

@Vidmantas, prie textMate turbūt derintųsi ir mac? ;)
Tu iš esmės kalbi apie visiškai naują požiūrį į programavimą ;) Iki to dar kelio daug, visi tokių kalbų dar mažai ir dar mažiau firmų, kurios tai naudotų pagrindinėje veikloje… Bet aš manau, kad mūsų vaikai, jei bus programuotojai, tai jau bus iš ko rinktis :)
Nors kol kas programuodamas php aš didelio diskomforto ar suvaržymo nejaučiu :)

by Liudas on 2009-01-24 at 13:42. #

Jo, Mac derintųsi… Bet kol kas esu pilnai patenkintas ir Linux :-)
Taip, telieka tikėtis, kad ateities kartoms bus paprasčiau, t.y. bus didesnės galimybės rinktis. Bet jų šokių tokių jau ir dabar yra (you know what I mean ;-) )

by Vidmantas on 2009-01-24 at 13:49. #

I know ;)
BET ROR tai ne kalba… Įdomu ar pats programavimas ruby pasižymi tokiu patogumu kaip ror? :)
O gal ir todėl buvo sukurta ror, nes buvo nepatogu programuoti su ruby? ;)

by Liudas on 2009-01-24 at 13:54. #

Visų pirma ačiū už paminėjimą :-) Tik pora pastabų:
1) Daug geriau būtų, jei įdėtum nuorodą į vim’o straipsnį: http://blog.sandbox.lt/lt/VIM%20editorius
2) VIM’ą naudoju viskam – ne tik Python’ui. Ir C/C++, CSS, HTML ir t.t. :)

Toliau mano tools’ai susiję su VIM’u yra ctags ir gnu id-utils (šitą beje po truputi pakeičiu savo parašytu “pig” – kai bus tinkamoje fazėje open-source’insiu). O kitos priemonės jau labai specifinės pagal darbą.

O dėl tail: http://gnuwin32.sourceforge.net/packages/coreutils.htm

by Dalius on 2009-01-24 at 14:09. #

Ačiū Daliau :)
O kuo tavo tool’sas kitoks nei id-utils? Ką pridėjai nuo savęs? :)
Bet šitam tail’ui reiktų ir konsolės patogesnės jei cmd :/

by Liudas on 2009-01-24 at 14:36. #

Gerai kad priminei konsolę: console2 http://sourceforge.net/projects/console/

Tiesa sakant, bandžiau cygwin naudoti, bet kažkaip netinka.

Dėl mano tools’o nuo id-utils jis skiriasi mažiausiai tuo, kad nelūžta po win 2003 :-) Daugiau skirtumų kol kas nėra, bet bus padoresnis python support’as, ko id-utils neturi.

by Dalius on 2009-01-24 at 14:49. #

Liudai, Ruby – general-purpose kalba, o RoR – tiesiog web karkasas, kaip ir Python/Django ar PHP/Symfony (nors PHP ne bendros paskirties kalba), tai natūralu, kad patogių funkcijų aibė didesnė, negu “plynos” kalbos, nors ir orientuota tik į vieną sritį :-)

Iš esmės nekaip atrodytų RoR developinimas neišnaudojant Ruby teikiamų galimybių… yra tekę tokių nelaimių matyti :-)

by Vidmantas on 2009-01-24 at 14:51. #

Daliau dėkui dar kart apie konsolę2 nieko nebuvau girdėjęs – liux :)
Darbiniam pc naudoji win2k3? Įdomu :)

Vidmantai žinau kas yra ror :) O kai kalbėjai apie patogią kalbą turėjai mintį ruby? :)
Beje jei jau apie tai prasitarėm, kokios dar kalbos yra patogios ir intuityvios?

Beje ar patogi ir intuityvi kalba turėtu turėti begaliais savų funkcijų?

by Liudas on 2009-01-24 at 15:07. #

Ne kai kalbėjau apie patogią kalbą neturėjau konkrečiai omeny Ruby, bet ji būtų vienas iš variantų, kuriuos galima pasirinkti jau dabar :-) Kitas – Python. Daugiau tokių user-oriented nežinau, o gal dar atrasiu?

O dėl funkcijų kiekio tai skonio reikalas, aš manyčiau turi mažų mažiausiai apibrėžti pagrindines operacijas su esminėm esybėm, ką šiaip daugelis kalbų vienu ar kitu būdu turi.

P.S.: sorry už “paskaitą” apie RoR, norėjau pasakyt kad būtent Ruby suteikia RoR tokio grakštumo, kokio, sakykim, PHP framework’ai, niekada nepasieks (vien dėl backwards-compability siekio). Atrodo skonio reikalas, bet tai mane džiugina diena iš dienos :-)

by Vidmantas on 2009-01-24 at 17:34. #

Gana ilgai naudojau Quanta (KDE), nes buvo tikrai patogus ir lengvas įrankis.

Tarkim universitete tai dažniausiai rašau su paprastu redaktoriumi (kad ir gedit po Ubuntu) ar su Emacs. Manau Emacs yra tikrai labai patogus įrankis, ypač jį pritaikius konkrečiai kalbai.

Visiems Html, css, js, php naudoju (dabar) NetBeans. Su 6.5 tikrai pasidarė labai solidus įrankis. Prieš tai naudojau Eclipse+PDT ir ZendStudio (Eclipse based, mokama), tačiau jose niekaip neradau kaip patogiai pasidaryti projekto uploadinimą per ftp.

Na o Java tai dar mėtaus tarp Netbeans ir Eclipse, kol kas lieku prie NetBeans nes dažniau ją naudoju.

Ir paskutinė – C# ir viskas .NET, tai be abejo pasiėmęs Ms Visual Studio 2008. Turiu Express versiją ir esu visai patenkintas, kol kas nieko labai stipraus nedarau tai tenkina.

by Juozas on 2009-01-24 at 18:12. #

[...] pasidalino įrankiais, kurie jam padeda programuoti, Edvinas paragino informacijos internete ieškoti su nauda gyvulėliams, o Coffee Inn nustekentus [...]

by Blogorama #505 : nežinau.lt on 2009-01-24 at 18:51. #

“Dar vienas kiek mažiau naudingas toolsas yra taskSwitch (neberandu kur jį parsisiunčiau). Ši programėlė leidžia perstumdyti piktogramas taskbare, labai patogu kai nori viską turėti šale :)

nebandei Taskbar Shuffle?

by turboliux on 2009-01-24 at 21:09. #

O beje klausimas ne į temą – ką reiškia (23|04) prie kiekvieno komentaro? :-)

by Vidmantas on 2009-01-24 at 21:28. #

Juozai, pirkai ZendStudio ar gavai kai mokeisi? Man su MS VB (dabar su juo tenka truputi žaisti) trūksta tokio kažkokio esamo kodo susiejimo su visu kodu, na bet gal priprasiu :)

Turboliux, tą ir turėjau omenų, bet sumaišiau, beje jį turiu pagal tavo rekomendaciją – ačiū :)

Vidmantai, diena ir savaitė metuose ;) Nors dabar ne 23, bet matyt skaičiuojasi nuo 0, nebe pamenu kaip ten dariau :)

by Liudas on 2009-01-24 at 22:38. #

Aš jau Komodo nebenaudoju. Nuo 6.5 perėjau visiškai prie NetBeans. Na ir aišku VIM’as tekstų/konfigūracinių failų peržiūrai ir redagavimui.

by Pawka on 2009-01-25 at 11:39. #

Pawka, o man NetBeans kažko neliptą, gal per daug pripratau prie Eclipsės ;)

by Liudas on 2009-01-25 at 12:19. #

Naudojau phpDesigner, bet jo ftp klientas sux a lot, bandžiau Zend’ą, neprilipo (ypač 6…), Komodo Edit (ne IDE) per mažai f-jų. Ir visai netikėtai vieną dieną pabandžiau “PHP IDE – VS.Php for Visual Studio” ir prilipo! Ypač esu patenkintas darbu su remote failais :)

by Darius on 2009-01-25 at 17:47. #

Dariau, esu bandęs phpDesigner, bet neprilipo per trial laikotarpį :)
o HP IDE – VS.Php for Visual Studio atrodo labai smagiai, bet kad mokamas labai :/

by Liudas on 2009-01-25 at 18:57. #

Na… Zendo tikrai nepirkau – neišbandžius buvo per didelė avantiūra, o kai realiai prieš Eclipse jis nieko labai jau mandro pasiūlyti negali, tai parsisiunčiau tik pamaigyti :)

Kol kas mane labai trikdo tai, kad netbeans veikia lėtai. Na tas lėtumas sąlyginis ir nėra labai įkyrus, bet auto-complete užtrunka kol gražina sąrašą, persijunginėjimas tarp failų nėra visiškai sklandus ir pan.
Kompiuteris mano tikrai pakankamai spartus tokiems darbams, tada lieka tik du dalykai – arba projektas didelis arba IDE grybauja. Projektas tikrai nemažas ir kodo gal apie 100k, bet kad nėra kaip jo sumažint…

by Juozas on 2009-01-25 at 21:04. #

Kažkada su Eclipsę atidaręs dydeli dydeli failą ir jaučiau bet ne kiek auto-comp, kiek pačios Eclipsės peršokant į kitą failą, matyt kol susirenka visus variablus ir funkcijas :)

Gal tai ir nervintų kai tektų dirbti su labai dideliais failais visą laiką. Dabar projektai kurios vykdau turi sąlyginiai daug failų su max 5000 eilučių – viskas pagal MVC ;)

by lfx on 2009-01-25 at 22:32. #

Na daugiau nei 5000 tai niekada nebūna, apie 1000/2000 turbūt didžiausi failai sukasi. Net nežinau kodėl taip nenoriai vaikšto – galbūt dėl to, kad IDE nesugeba atsirinkti kas yra includinama, o kas tiesiog stovi projekte. Realiai yra nemažai išorinių bibliotekų ir pan., tai galbūt ant to ir pasirauna. Visgi, galėtų kažkaip tai kešuoti ar į RAM susidėti, nes nepanašu, kad antrą kartą aplankius failą jis atveriamas sparčiau.

by Juozas on 2009-01-26 at 12:28. #