Prsiminimai::Kamino valymas

by Liudas Sodonis on October 24, 2007

Atsimenu su draugu Andrium, valėm jo namo kaminą.

Vieną karta buvau matęs kaip tai viskas vyksta, bet tuomet užėmiau tik stebėtojo pozicija, kuri šiuo atvėju nėra tokia jau bloga.

Taigi vieną penktadienio popietę susiruošėm tai daryti, užsiropščiau ant jo dviaukščio daugiabučio namo stogo, su dviem virvėm, raudona plyta (plyta su plyšiais) ir tokiu vieliniu šepečiu (panašiu kaip bičas iš foto kad turi). Stoviu ant namo krašto laukiu kol Andrius atneš kopėčias, nuleidau jam virvę, pririšo kopėčias ir keliu. Bylst į sieną, op prašoka siena. Gerai jau viršuj. Pasistatau prie 2metrinio kamino. Per plytą perveriu tą pačia virvę ir leidžiu kaminan. Na plyta nėra tokia jau lengva, bet visgi suodžiai gerai prikepę ir nelabai nori praleisti plyta žemyn. Bet po poros pramėtymų žemyn plyta su šniūru jau apačioj. Ok, pririšam šepety, prie vienos ir prie kitos virvės. Andrius traukia traukia, op šepečio ražai raižydami geležinį kaminą po truptu leidžiasi žemyn. Užstringa traukiu į viršų, vėl žemyn, vėl užstringa, vėl aukštyn. UuuuuUUUuu kopėčios susvyravo, bet lakiaus už kamino. Baisoka, bet darbas turi būti atliktas. Vėl traukiu vėl leidžiu ir taip tol kol šepetys pradėjo gražiai vaikščioti (bet ir ražai prasilankstė), liux, rodos kaminas jau kaip ir išvalytas. Nusiropščiu nuo kamino pirma ištraukęs visą virvę nurišu pajuodusį apsinešusį šepety. Pririšu kopėčias ir laukiu, kol Andrius išvalys visas sąnašas iš pečiaus ir kamino sujungiminio pamato ;) O sąnašos rudos, drėgnos net žiūrint nuo stogo atrodė kaip š.. Na matyt Andrius nebuvo geras vaikas šiais metais ir Kalėdų senis nebuvo dosnus gerąja prasme ;)

Viską baigėm ir sutvarkėm, pakūrė pečių, rūksta kaip iš pypkės, trauka traukia deganti laikraštį lauk – liux, darbą atlikom labai gerai, tik dabar abu kvepiam kaip rūkytas kumpis…

3 comments

kaip smagiai jūs čia pasidarbavote =)
dar pora tokių pravalymų ir galėsit save vadinti profesionaliais kaminkrėčiais ;D

by DoRI on 2007-10-24 at 17:52. #

[...] prisiminsime, kad esu rašęs kaip mudu su Andrium valėm kaminą, tai ši mintis iškarto [...]

by Liudas Sodonis - rašliavos » Spamas ar ne spamas? on 2008-01-22 at 09:48. #

na saunuoliai jus, dazniau taip pasidarbuokit “sureme pecius”;)

by Vitalija on 2008-12-02 at 12:18. #

Leave your comment

Required.

Required. Not published.

If you have one.