Ligoti žaidimai, tiksliau naršyklinių žaidimų manija – šachmatai

by Liudas Sodonis on November 19, 2008

Ankščiau žaidžiau Travianą. Bet sėkmingai mečiau, nors buvo netikinčių ir manančių, kad kai niekas nemato rašau į url travian.lt ir kariauju su tokiais pat kaip aš :) Bet ne, mečiau tai mečiau.

Bet pradėjus dirbti po trupti atsiranda akimirkų kai norisi pabėgti nuo darbo uždavinio ir nukreipti mastymą kitur, bent man tada šauna darbinės idėjos :)

Taip kažką skaitydamas radau kad egzistuoja e-pašto šachmatų puslapiai :) Nieko panašaus į chess.lt.

Principas paprastas – užsiregistruoji puslapį susirandi atvirus žaidimus, kurios kažkas siūlo nusistatai kas kiek dienų padarysi vieną ėjimą ir kiek dar bus ‘laiko bankas’ ir pirmyn :) Po kiekvieno priešininko ėjimo gauni pranešimą į paštą, kad tavo eilė daryti ėjimą.

Žinoma visos ėjimo istorijos išlieka, auga reitingas arba krinta, kuris pradžioje visiems būna 1200, o po kiek vieno žaidimo pagal tam tikrus skaičiavimus kinta :)

Pradžioje buvau nekantrus, radau tokių pat nekantrių kaip ir aš. Žaidžiau ir pralošiau :)

Bet po to prisiminu, ką pasakojo mano šachmatų mokytojas mokykloje – užsisėsk ant rankų, taip kol pagautas impulsyvumo norėsi padaryti ėjimą dar spėsi viską pergalvoti ir … :) Nekeltui galima daryti labai ilgus tarpus tarp ėjimų.

Dar vienas labai įdomus užsiėmimas stebėti kitų sužaistus žaidimus. Dažnai susirandu aušto reitingo žaidėjus ir stebiu kaip jie vieną ar kita žaidėja aplošė. Tik gaila, kad ne taip lengvą pritaikyti tai ką matau..

Norint peržiūrėti žaidimus užsiregistruoti nebūtina :)

Todėl noriu parodyti labai labai gražų matą. Ko gero tai vienas iš mano gražiausių matytų matų. :)

Beje egzistuoja ir šiokia tokia wiki su ėjimu dažnumu ir pan.

Gal pažaiskim? :)

Aš žaidžiu Redhotpawn ir (pastarajo klone) chessontheweb. Egzistuoja ir balybės kitų puslapių, bet šie patiko savo parastumu.

Ir beje manau, jog ši liga toleruotina ir net labai ;)

Leave your comment

Required.

Required. Not published.

If you have one.