Kur vaikšto pinigai? SEB->Hanza->SEB ?

by Liudas Sodonis on October 2, 2008

Šiaip nesu aš nervingas (nervuotas) žmogus. Bet šiandien, tai yra, tiksliau, prasidėjo vakar, buvo dėl ko pasinervinti.
Viskas prasidėjo nuo to, kad reikėjo pasinaudoti mano zoom virtualių paslaugų kortele mano mielam kambariokui ir draugui ponui Robertui ;)
Ok, perveda man jis pinigus į Hanzą (ok ok Swedbank). Viskas vietoje, pinigai atėjo gan greitai. Ta pačia progą persivedu į tą pačią sąskaitą ir pinigus iš savo SEB sąskaitos.
Kitą dieną paaiškėjo, kad su mano zoom kortele nieko neišeis. Paimu ir pervedu pinigus į jo sąskaitą į SEB. Bet rekvizitus nusikopijuoju nuo Hanza istorijos (ar kaip ten ji vadinas). Paspaudžiu “Išsiųsti” ir laimingas toliau dirbu savo darbą.
Vakare ponas R. sako, jog negavo pinigų – laukiam ryto. Ryte pinigų nėra!
Patikrinu savo Hanzą ir užmatau didžiulę klaidą, pervedžiau pinigus jo vardu, bet sąskaitos numeris, kurį nukopijavau iš istorijos lygiai toks pat kaip ir man, kai persivedžiau iš SEB!!!
Va čia ir prasidėjo… Kur dingo pinigai? Pas mane jų nėra, pas jį taip pat! Spėju, kad jie kažkur transcendentinej erdvėj! O tokia erdvė, tai tikrai nėra pati tinkamiausia jiems!
Skambinu į Hanzą, atsiliepus mergina išklauso situaciją ir net nustemba, kad pinigai dar ne pas mane. Sako eiti ir klausti į SEB’ą. Apie situaciją pranešu ponui R. Nusileidžiu į pirmame aukšte esantį SEB filialą. Atsispausdinu kvitą ir laukiu savo eilės. Hrrr… nervai po truputį kyla. O kas bus jei jie toje transcendentinėje erdvėje ir pasiliks? Ar dar kam nors ne tam į kišenę?
Ateina mano eilė, sėdu į kėdę, tapusią karšta, ir aiškinu banko darbuotojai situaciją. Ji man išdrožia, kad čia turi kreiptis ponas R., nes jam pinigai buvo vesti. O kieno ta sąskaitą, tai aiškinti atsisako, nes ji nemano! (Matyt slapta Masonų sąskaita? O aš kaip tik pataikiau ant vienos iš jų narės? :) )
Išeinu lauk ir einu pirkti pietų. Mylimoj NOT Maximoj pasiemu javainių su šokoladu. Po velnių, net čia tik kas antras javainis su šokoladu, o visi kiti be!
Pareinu darban ir tikrinu sąskaitas ir rašau laišką į Hanzą, ponas R. parašė į SEB’ą.
Na ką, laukiam kas bus.
Dar nusprendžiau paklausti blogerių, gal jiems taip buvo nutikę?
Pasirodo buvo!
Bet kolkas iš bankų tyla…
Susitariau su ponu R. keliauti į šalia barako esantį SEB’ą ir ieškoti teisybės.
Bet bevažiuojant namo gavau SMS, kuri pranešė apie laimingą pabaigą :) Pinigai, pasivaikščioję šian bei ten, grįžo namo! Ach, kokia džiugi akimirka :) )
Visas nervingumas pranyko su ta SMS (gal elektromagnetinės bangos išmušė?)
Tai tiek! Ir atsiminkit, nėra ko jaudintis :) )

4 comments

Kai daromas pavedimas pinigai visu pirma nukeliauja i banko tranzitine saskaita. Ten yra patikrinami operacijos duomenys ir transakcija arba vykdoma arba ne. Jei nurodomi neteisingi duomenys pinigai grazinami siuntejui paros begyje. Taip akd sekanciai atvejais jei pasitaikys panasus atvejai labai nesinervink ;)

by banker on 2008-10-03 at 09:49. #

Va kaip, ačiū už paaiškinimą :)
Žinai, visada pirmas kartas baisus :) )

by Liudas on 2008-10-03 at 10:03. #

Nežinau kaip yra su didelėm sumom, bet šiaip pinigai bankuose nedingsta. Pats neseniai tuo įsitikinau kai iš Virtuono į neaiškias sąskaitas buvo nuskaityta apie 200 Lt. Užpildžiau pretenzijų formą ir po mėnesio SEB’as visus pinigus grąžino. Netgi manau kad jie patys tų pinigų nesusigrąžino, o man tiesiog kompensavo. Beje ir naują Virtuoną nemokamai padarys.

by Pawka on 2008-10-03 at 10:18. #

Pawka, o tai pats pervedei ar pinigai patys nusiskaitė? Nes jei antras atvejis, tai senas SEB bug’as dėl kurio jie privalo grąžinti pinigus :)

by Liudas on 2008-10-05 at 17:48. #

Leave your comment

Required.

Required. Not published.

If you have one.