Kodėl nemėgstu skėčių

by Liudas Sodonis on October 8, 2009

mergaitė su skėčiu (via dori)

mergaitė su skėčiu (via dori)

Šian eidamas iš darbo, beveik gailėjausi, kad neturėjau pasisėmęs skėčio. Bet tai truko gal tik 10 minučių, kol visiškai sušlapo kelnių kelių dalis. Po to prisiminiau, kodėl jų nemėgstu:

  • Pučiant vėjui, daugiau rūpiniesi ne taip kaip apsiginti nuo lietaus (kam skėtis ir skirtas?), o tai kaip jį nulaikyti, kad vėjas jo neišverstų į kitą pusią ar nesulaužytų visai. Na taip galima jį nukreipti prieš vėją viskas turėtų būti ok, bet kaip dažnai vėjas būna nesūkuringas ir visą laiką pučia iš vienos pusės? a?
  • Kad ir kokį skėti turėtum tik idealiomis sąlygomis liksi sausas. O tai būtų jei lietus lytu tiesiai žemyn 90 laipsniu kampu. Kiek tai realu? Truputi vėjas iš šono ir kojos šlampa.
  • Kur dėti skėti kai esi ne lauke? Rimtai? Esi mokinys, gali pasilikti jį rūbinėj, bet šiais laikais… lieka tampymasis su savim, lyg mažai ką būtų tampytis. O plius dar, kad galvą spaudžia mokslai ir dar vaikiškas/jaunatviškas išsiblaškymas?  O ne, ir vėl, bala žino kur palikai? Esi studentas – rūbinėse priimti ne visada nori, mat gali sudrėkinti kolegų striukes. Vėl tampaisi su savim…. vėl ta pati istorija. Esi darbo liaudis – pagaliau darbe yra vietos kur jį pasidėti, kad jis išdžiūtų. O taip, tu esi vienintelis protingas, atėjęs per lietų į darbą su skėčiu, ir vietos yra tiek, kad būtų galim užsodinti mišką, kuriame tilptų 10 grybautojų su grybais. O taip! Kolegom labai smagu vaikščioti po skėčiu giraitę.
  • Kur dėti skėti viešajame transporte? Laikyti šalia, tarp kojų, nukreipta į kitus keleivius? Žinoma geriausia važiuojant per kamščius kam (ne)tyčia skėti nukreipti į batą/kelnės/etc. Ne vien tai, kad į tave trinas su šlapia rankine ( kurios dydis atrodo toks, jog, pats prisidėjęs daiktų į ją galėtum laisvai praleisti metus negyvenamoje saloje ir pasistatyti ne tai, kad pašiūrę, o visą namą su 4 miegamaisiais ir 3 voniom (ok, perdedu, tik pašiūrę, buldozeris ten netilptų)), bet dar ir nukreipia ginklą, kuris ne tik kad šaltasis, bet dar ir šlapiasis!  Ne duok Die, dar transportas greitai stabdys ir su savo skėčiu, kam ką pradursi (Kalbu apie didelius skėčius).
  • Skėčiai dažnai būna tamsus niūrus, lyg pats lietus šaltą dieną to jausmo nesukelia. Tada visai jauties kaip Lenkijoj (nieko asmeniško, tiesiog visai liux komiksas, pas mus tas pats – vis tie skėčiai).
(liet.) Vaivorykšė Lenkijoje

(liet.) Vaivorykštė Lenkijoje (iš wulffmorgenthaler.com)

Žinoma, skėčiai turi ir gerų savybių (gyvenime, nebūna vien tik juoda ar balta). Tarkim, jie apsaugo nuo lietaus idealiomis sąlygoms :D

P.S. Tu – tai aš įvairiose įsivaizduojamose ir patirtose savu kailiu situacijose.

8 comments

Pas mumi MRU rūbinėj yra spec. dėžė skėčiams, visi ten į ją sumeta :)
O pats tai irgi nemėgstu skėčių. Geriau gobtuvas (dėkojam VLKK už kapišono vertimą).

by Mantas on 2009-10-08 at 21:11. #

Visi sumeta? Ir visi pasiima? Visai liux, kas kart vis kitas skėtis (sounds like Communism ;)
Jop gobtuvas daug geriau, nors ne visur jis prisiūtas.. Visada mama sako – “Pirkdamas striukę, visada žiūrėk, kad būtų su gobtuvu” :)

by lfx on 2009-10-08 at 21:14. #

Tai tikriausiai, kad sumetę paskui pasiima (savuosius), nes tokia praktika jau ne pirmus metus. Jei kas nutiktų, žmonės ten savo daiktų nebekrautų :)

by Mantas on 2009-10-08 at 21:45. #

Gera ten pas jus publika ;)

by lfx on 2009-10-08 at 22:30. #

Aš ir būtent dėl tų pačių priežasčių negaliu pakęsti skėčių.:]

by Kaspinuotis on 2009-10-08 at 23:10. #

Liux, dar viena bendramintė :)
Bet kaip praktika rodo, mot. lyties atstovės daug labiau toleruoja skėčius :)

by lfx on 2009-10-08 at 23:25. #

As ne pries skecius jei tik jie nestuksena i galva ir nesikesina isdurti aki.

Dauguma juos nesiojanciu – absoliuciai nemoka su jais elgtis arba visai nesirupina aplinkiniais.

by Eugenijus on 2009-10-09 at 23:49. #

O taip, pamenu, užpernai Kaziuke, vos man akių viena tokia neišdūrė…

by lfx on 2009-10-11 at 22:33. #

Leave your comment

Required.

Required. Not published.

If you have one.