BlOGin

by Liudas Sodonis on April 8, 2008

Taigi pagaliau atsiradus internetui, kuris buvo dingęs nuo šeštadienio pietų ir atsiradus šiek tiek laisvo laiko galiu parašyti savo įspūdžius apie blogin.

Renginys buvo tikrai labai liux. Viskas ėjos kaip per sviestą, nuobodu pasidarė tik pačiam pačiam gale, kai jau pasijuto nuovargis.

Rytas prasidėjo truputį nervingai, nes Drumzlės vėlavo kaip įprasta, bet pasirodo taip pat vėlavo ir Tygas, taigi ne vien man reikėjo laukti :)

Pradžia, Arnoldo sveikinimas.

Pirmas pranešėjas Džiugas, papasakoja viską kas kelią ūpą rašyti blogą. Geriausi patarimai: žinoti kam rašai, vesk tik diskusiją su skaitytojais, sukurk intriguojančias antraštes (apie jas dar po to). Dar skaitytojų užsiprenumeravusių rss ar lankytojų skaičius laikomas kaip pažymys už rašinį. (bet palyginus mano ir Džiugo, tai kaip ir aš amžinas dvejetukininkas? )

Antrasis – Virgis Valentinavičius iš alfa.lt, linksmas žmogus, pasakojo apie tai, kaip blogai užkasinėja tradicinę žiniasklaidą.. ir jis kaip tradicinės žiniasklaidos atstovas ruošiasi mirti, duobkasiai mes :) Pateikė visokių pavyzdžių iš Amerikos blogų ir žinių bendradarbiavimo.

Trečias kalbėjęs verslo žinių ir verslo klasės redaktorius Aurelijus Katkevičius, pasakojęs labai rimtai ir gerai – pasiruošęs ir turintis ką pasakyti – liux :) Jo reprezentaciją su komentarais rasite čia vklase.livejournal.com.

Pertraukėlė: kas parūkyti, kas pasi…, o kas pabendrauti ir susipažinti su senai skaitomų blogų autoriais – smagu :)

Pranešėja iš European Youth Press, Vanessa Witkowski, pasakojo gražiai, bet kažkodėl neužkabino, nors idėja graži – surasti Lietuvoje blogerių norinčių rašyti į youthpress.org ar kažkurį kitą Europos jaunimo blogą.

Kitas įdomiai pasakojęs žmogus Deividas Talijūnas iš adnet.lt. Greitai turėsim savo Lietuvišką Google adsense? (intelektualios reklamos parenkamos būtent pagal puslapio turinį). Nors didžiausią problemą įvardino – sąskaita faktūra, be jos nebus ir pinigų, o kad ją galėtume pateikti reikia ir verslo liudijimo.

Pirmoji “diskusija”: “Socialinių tinklų fenomenas Lietuvoje”, na sėdi didžiausi konkurentai vienas šalia kito, ir po truputi atsakinėja į moderatoriaus užduotus klausimus… Bet diskusija tai tada, kai šnekama ir diskutuojama su argumentais ir t.t. o čia – interviu. Tikėjausi, kažko naujo ir nežinomo, bet nieko naujo nepasakė, na nebent tai kad one’ei sukasi 60 serverių ir jie nieko neuždirba iš reklamos :D

Antrieji pranešėjai iš užsienio – Jonas Nyvang, Riku Vassinen, jie gyvena ir dirba MySpace, bet nieko apie tą erdvę ir nepasakė, kaip supratau jie didžiausi konkurentai onej ir frypui, nes iš esmės ten tas pats :)

Pietūs – skanu :)

Kieta moteriškė – Irena Smetonienė, kai davė tai davė. Bet truputi nutolus nuo realių žmonių gyvenimo… Na bet aš rašau LIETUVIŠKAI ir suprantu, kad mūsų kalba yra sunk ir archajiška ir visi nori padaryti taip kaip jiems geriau.

Toliau klausimas: “Kas sieja Web2.0, Benderį, šampūną, Lietuvos politiką ir U2″, kurį uždavė Virginijus Savukynas. Atsakymas – nieko, tik intriguojantis pavadinimas. Taip per visą reprezentaciją nieko gero ir nepasakė. Tai kam tada tokie skambūs pavadinimai, jei nieko negali pasakyti? Gėda.

Toliau “diskusija” – “Verslas ir tinklaraščiai”. Na vėl gi, kame čia diskusija? Interviu :) Ekspromtu kalbėjęs Pawka daugiau pakalbėjo už tuos, kurie turėjo būti pasiruošę sklandžias kalbas. Negražu :>

Kavos pertraukėlę – šnekučiavimasis :)

Kitas pranešėjas, labai primenantis pernykšti Arminą – Darius Bagdžiūnas iš Gauminos. Pakalbėjo gerai, liko minčių ir verslo planų :)

Toliau – 5min blogerio žodis. Buvo tikrai tikrai smagių pranešimų:

 • Justas (vergas) – video blogai ne man, nebežiūriu tv, o čia lyg ir tv.
 • Domantas – savo blogo reklama, bet įdomus pasakojimo stilius.
 • Erika Lastovskytė – neatsimenu, nebuvo ;/
 • Vidmantas Kabošis – “Asmeninio blogo sėkmės aspektai” -tai va kaip jis atrodo,  kalba gera, tik reiktų kitokių intonacijų.
 • Andrius Kleiva – “BLOGybių gėrybės” – drąsus vaikis, smagu buvo klausyti, na nežinau ką du žmonės gali pakeisti, bet va 13 milijonų tai tikrai.
 • Ramūnas / Eko(b)logas – “Kiberžaliosios tendencijos internete” – o tai idėjos labai geros, bet šiam dalykui trūksta viešumo, t.y. apie ekoblogą žinojau, bet apie kitus didelius didelius tai….
 • Sergėjus / irzlus – “Anonimiškumas tinklaraščiuose” – na taip aš su savo vardu ir pavardę visko ką norėčiau parašyti nerašau..
 • Tadas Domarkas – “Laikas naikinti kalbos barjerus blogosferoje” – Perspektyvus vaikis, projektas geras, laukiam pirmūjų vertimų :)
 • Kubikas::lt – “Blogosfera išaugo iš sauskelnių” – o taip sutinku, mes išspardysim s**** :)
 • Aidas Avižinis – “Kaip panaudoti BLOGą filmų pristatymams?” – O nemanot kad reikėjo pradėti blogą rašyti iškarto pradėjus filmavimui? Nes dabar labiau memuariumas ;)
 • Lina Misevičiūtė pristatys BAHU.lt – eilinė raklama su visiškai bereikalingu projektu.

Afterpartys -funkymunky.

Labai smagiai pabendravau su Tygu, Pawka, Ž.Sadausku, J.Šėporaičiu,V.Bučinsku, žtkp ir Paulium ir dar su kai kuriais kurių dabar jau nebeatsimenu, jei ko nepaminėjau parašykit :)
Beje Ačiū Dariui už parvežimą iki pat namų :)

Taigi laukiu kitų metų ir kito blogIN‘o :)

Beje šitoje nuotraukoje aš su A. Gudu, susipažinom per vieną iš pertraukėlių.Drumzlės sakė, kad šitą foto galėčiau į one dėti, jei turėčiau ;)

O čia su kažkokių biču, kuris labai labai labai lėtai sms rašė ir kalbėjo telefonu prezentacijų metu.

14 comments

Bėda, niekaip neišeina man nevėluoti :]]]

by Drumzles on 2008-04-08 at 15:52. #

koks vaikinas apsikirpęs =DD
Dabar Tavo plaukai trumpesni už mano ;D
tai visai neblogą penkt turėjai =)

by DoRI on 2008-04-08 at 16:40. #

na taip trumpesni :)
bet barzda dar liko :)
taip penktadienis buvo labai geras :)

by Liudas on 2008-04-08 at 16:51. #

bent jau galas tai tikrai ;D
labai linksmai atrodai =)

by DoRI on 2008-04-08 at 16:56. #

dėkui, stengiausi :)

by Liudas on 2008-04-08 at 17:01. #

tai gal kirpėja stengės? =)p

by DoRI on 2008-04-08 at 17:03. #

Sunkiausia paaiškint kad ji suprastu kaip aš noriu :)

by Liudas on 2008-04-08 at 17:04. #

taip taip ;D

by DoRI on 2008-04-08 at 17:35. #

Jo jo. Kai žiuriu ne tam Dariui padėkojai :) Ar negeda tau a??? O aš taip stengiausi ir tave vežiau nors taip miego norėjau :)

by Darka on 2008-04-08 at 19:18. #

Aš buvau afterparty, aš! :>

by Saulius on 2008-04-08 at 20:39. #

Jooo… BLOGin buvo gėris. :)

by Sepa on 2008-04-08 at 22:48. #

Kalabnt apie tas “diskusijas” (tu ne pirmas pastebėjai, kad jų lyg ir nebuvo. Apskritai, kaip gali egzistuoti diskusija, jei nėra kažkokio prieštaravimo arba bent jau iškelto klausimo, į kurį bendrai ieškotume atsakymo :-) O dėl kitų aspektų – buvo fun. Lauksiu atvykstant į PHP arba Ruby konferencijas Kaune :-)

by Pawka on 2008-04-09 at 11:18. #

Skaitau, kad šitas reviewas yra vienas iš įdomesnių ir smagesnių apie tinklaraštininkų susibūrimą yra :) Taip ir toliau, Liudai. Lauksiu kitų įrašų tavųjų paskaityt :) Beje, toj fotografijoj, kur su dėde kažkokiu sėdi, tai tu kietesnis atrodai, nes tavo maikė geresnė :)

by Inas Neblogauskas on 2008-04-10 at 22:26. #