Barcamp apžvalga 2-3 dienos

by Liudas Sodonis on February 12, 2009

Po skanių pusryčių “Čiliake” nupėdinom į Reval hotel, nes buvo pats laikas pradėti įsisavinti informacijos, kurios čia atvažiavom. Bet pirma trumpas dvikalbis Intro iš barcampo vadovų ir daug activia ar actimel jogurtų, pats tas šeštadienio rytui :)

Pirmas pristatymas iš delfi.lv vyriausiojo redaktoriaus. Pasakojo apie blogus ir naujienų portalus. Portalai bando kopijuot stilių, bet netampa blogais, tas pats kaip kopijuot Metallica, o būti LT pop star (na gal kiek ir grubus pavyzdys, bet teisingas) :)

Labiausiai įstrigo atrodo blogų atsakas į portalų naujienas, kai pvz Latvijos finansų ministras paskalbė didintais mokesčius, ir tai anot jo išgelbės šalį, bet kažkas surado filmuką iš jo paties ekonomikos paskaitų apie tai jog per krizę jokiu būdų negalima didinti mokesčių! Arba H. Klinton pasakojo apie tai jog kažkada senai buvo Jugoslavijoj ir jai virš galvos skraidžiojo kulkos, paskalbus naujieną kažkas surado foto ir greitai ją parodė visiems – nebuvo jokių kulkų virš galvos ir visi buvo plačiai besišypsantys :)

Iš to seka viena – šias laikas viskas išaiškėja žaibiškai!!! O blogai tam labai labai labai gera terpė, ypač tada, kai tradicinė žiniasklaida labai jau suaugus su valdžia ir bijo ar nenori gadinti santykių.

Pusvalandis pertraukos, pristatymai Rusų kalba.

Kodėl myliu RoR (rubyOnRails)?

Na jis myli RoR, pasakoja kaip jam smagu, pasakoja kaip jam lengva dirbti, pasakoja, kad tingėjo skaityti daug Java knygų todėl perskaitė dvi apie Ruby :) Na gal ne visai taip, bet toks susidarė įspūdis ;) Labiausiai patiko “Test Driven Developing” – šitą reiks pasinagrinėti ir pritaikyti saviems projektams. Esmė tame, kad rašom testus programai, ir ką nors suprogramavus leidžiam juos tikrindami ar ko nepridirbom, kas sugadintų projektą.

Klausimas pamąstymui – kodėl dauguma screencastu rodoma tai kaip RoR programuojamas su Mac’u? ;) (nenoriu nieko įžeist, beje pats ir bandysiu ror nuo liepos :)

Toliau filmą “The Age Of Stupid” pristatymas. Na tas bičas iš Apple Support Germany nieko man nepasakė. Gal pasakė kitiem, bet man ne.

O paklausus jo (rodos klausė Karolis), kad jis neiti klimato kaitos dalykais, šis atsakė maždaug taip “Vokietijoj buvo viena iš blogiausiu žiemų per n metų, tai kaip galima netikėt?” Jo, kaip matot labai moksliškas atsakymas. Jėzus vaikščiojo vandeniu daugiau kaip prieš 2000 metų, tai kaip galima netikėt, juk apie tai rašo knygos (biblija)? Atrodo kaip pseudo mokslas, bent iš jo pasakojimo.

Na taip klimatas keičiasi. Evoliucija vyksta. Žemynai artėja vienas prie kito. Mėnulis tolsta.

Aš nesakau, kad nieko nereikia daryti. Bet prieš ką nors darant reikia turėti planą A, planą Ą, planą B ir t.t. Apskritai reikia pasiruoši, o ne filmo pristatymo metu vaikščioti po web’ą ir ieškoti nuorodų, ir pasakok man tai ko aš nežinau, o ne tai ką galiu pats susirasti :)

Be to bijai permainų, tai nerink Obamos! Ups, po laiko :)

Toliau greitai pasiklausėm metalogikos pristatymo. Pranešimas trumpas, sistema paprasta, taip greitai viskas įvyko, kad nespėjom sugalvoti klausimų. O dabar kyla – o kaip su daugybę duomenų, kad ir foto albumais? Taip po vieną ir sukėlinėti? O puslapiavimas, rūšiavimas, paieška? Ar visą tai prijungiama moduliais atskirai pritaikant sistemos adaptavimo metu užsakovui?

Bet sistema man patiko, tokia grynai KISS principo :)

Po dar šiek tiek jogurto nuėjau pasiklausyti, ką papasakos apie enterprise 2.0. Na papasakojo kodėl žmonės naudoja tokius dalykus kaip gDokumentus, gKalendorių, gPaštą. O naudoja nes tai patogu, nemokama, greita ir prieinama iš visur.. elementaru! :)

Po to teko rinktis kur eiti, nes buvo kalbama įdomiomis temomis beveik visur. Nutariau pasiklausyti, ką kalba metalogika apie Atvirą kodą ne vyriausybininkėm organizacijom, nes kiti ėjo į kitas. Šiaip sužinojau, kad jie stengiasi parodyti pasauliui kad yra nemokamu alternatyvų daugeliui programų, ir jas įdieginėja ir apmoka žmones jomis naudotis :)

Šiaip geriau būčiau nuėjęs pasiklausyti Aurimo. Bet ačiū jam, viską ką pasakojo pablogino :)

O va tada atėjo Čerlis Operos ir pradėjo pasakoti apie HTML5! Mano kuklia nuomone tai buvo pati geriausia prezentacija per visą barcamp’ą. Apie HTML5 buvau skaitęs, bet kažkada dar senai. O dabar jis ėmė viską ir išpasakojo :) Apie HTML5 reiktų rašyti naują įrašą. Bet aš paminėsiu tai, kas atrodo svarbiausia – video/audio įterpimas tiesiog į pati html ir savarankiškas formų tikrinimas.Taip pat MathML, leisiąs dėti matematines formules paprastu tekstu. SVG/PNG paveiksliukai, kurie didinami mažinami arba animuojami pačioj naršyklėj, net nežinau kaip teisingai išsireikšti :)

Ir šiaip jis labai daug ir labai įdomiai pasakojo, visą jo kalbą aprašyti būtų labai sunku, bet Rokas rašė jam, tai gal pavyks gauti jo skaidres. Tikrai būtų labai gera medžiaga :)

Ir pats Čerlis labai geras pranešėjas pasakojo viską taip laisvai ir su lengu humoru, buvo smagu klausyt :)

Po šios dvigubo pranešimo (užtruko 2 pranešimu laikus), su Povilu nuėjom paklausyti Denio pranešimo apie paprastumą internete. Pranešimas buvo geras, nors dauguma dalyku ir buvo žinoma, bet išgirsti dar kartą buvo naudinga, nes kai ką buvau primiršęs :)

Tai ir beveik viskas ką išgirdau per pirmą dieną. Po to užsukom į koldūninę užvalgyt koldūnų. Manau pas mus tokios “kavinės/bufetai” būtų populiarios :)

Po koldūnų užsukom į vieną kabaką dar pasikalbėti. Tada dar Denis labai daug papasakojo apie (x)html’ą. Net neįsivaizdavau, kad taip galima būti įsigilinus į tokį dalyką. Nuskambėjo labai gera frazė “Kol Karolis twitterina Denis užsiima standartų nagrinėjimu” šmaikštu, kai supranti apie Karolio ir twitterio santyki ;)

O trečią diena klausėmės Google atstovo iš Šveicarijos. Na tikėjausi ko nors tokio hmmm tokio kaip visa google, bet sužinojau tik porą naujų dalykų. Pvz kad paieška prieš pateikdama rezultatus dar peržiūri ko prieš tai ieškojai ir sudėlioja rezultatus pagal tai. Ir kad YouTube gauna daugiau užklausų nei Yahoo. Ir dar tai, kad youtube’ei mokiniai ieško padarytų namų darbų :)

Tada vėl pasirodė Čerlis ir pasakojo apie mini’Operą. Pateikė įdomių faktų. Tarkim jų naršyklė karaliauja praktiškai visuose mobiliausiose įrenginiuose, kurie tik turi naršyklę. Bei opera Mini yra visų laikų labiausiai parsiųsta Java aplikacija :) Iš esmės iš to jie ir gyvena, nes normali Opera turi labai mažą rinkos dalį. Smagiausia tai, kai kas nors paklausia iš kur opera gauna pinigų, jis atsakydavo, kad įsilaužia į užklaususio žmogaus namus, pavagia televizorių ir jį parduoda. Arba pasigauna tą žmogų, kai niekas nemato ir atima visus pinigus. Iš Čerlio lūpų labai šmaikščiai skambėjo :)

Šiuo pasisakymu ir baigęs BarCamp’09. Įdomu ką sužinosim kita met :)

Ir jei perskaitėt iki galo ir neatsibodo, galite dar paskaityti pas Karolį, Povilą, Aurimą ir Paulių.

O nuotraukas galite peržiūrėti Karolio albume.

2 comments

>kodėl dauguma screencastu rodoma tai kaip RoR programuojamas su Mac’u?

Nes kas gali būti kiečiau, nei programuoti su kiečiausiu pasaulyje karkasu, naudojant kiečiausią pasaulyje kalbą, ant kiečiausios pasaulyje operacinės sistemos, kuri sukasi kiečiausiame pasaulyje kompiuteryje (kuris, btw, yra net ne kompiuteris, o MAC)؟

by Armandas on 2009-02-13 at 19:31. #

‘ir pasakok man tai ko aš nežinau, o ne tai ką galiu pats susirasti :)

tai mano manymu šiais laikais viską galima susirasti ;D kažkokia sukta mintis =)p

by DoRI on 2009-02-19 at 21:23. #

Leave your comment

Required.

Required. Not published.

If you have one.