10 dienų su Android'u

by Liudas Sodonis on November 22, 2009

android logo

Taigi atėjo metas aprašyti tai, ką turiu, maigau, tyrinėju ir džiaugiuosi jau daugiau kaip 10 dienų. Esu be galo dėkingas Karoliui, už tai, kad padėjo ir praktiškai įtaisė man šį ateities aparatą! Jau su Dovilės ir mano pirkiniu esam tau kokią dėžę alaus skolingi ;)

Dar noriu pasakyti, kad specialia nerootinau ir nedėjau jokių mod’ų. Norėjau pamatyti ką siūlo pati Google tik įsigijus telefoną.( Android OS 1,6 )

Patas aparatas HTC Dream aka G1.

g1

Pačio aparato išvaizda: jau buvau matęs ir maigęs truputi Karolio telefoną barcamp’e. Bei kolegų per andoridmanijos forumo meetą. Bet nelabai atkreipiau dėmesį į patį aparatą, tad praktiškai viską atradau iš naujo :)   Telefonas yra didelis (117.7 mm x 55.7 mm x 17.1 mm) ir sunkokas praktiškai 160 gramų. O tai rankoje ir kelnėse jaučiasi, kad turi daiktą aparatą. Ekranas didžiulis 3,2 inčo, ankščiau nieko panašaus nesu turėjęs, gal todėl tai atrodo labai įspūdingai :) Pilna klaviatūra pasislėpus po išvažiuojančiu ekranu, pilna tą ir reiškia, kad tai kuo normaliausia qwerty klaviatūra. Simboliai pasiekiamai paspaudus “alt” klavišą. Iš pradžių maniau, kad dėl stambokų pirštų bus sunku spaudyti, bet klydau, raidės spaudosi labai lengvai ir palyginus greitai. Spėju jei duočiau savo sūnėnui Nagliui, o jis jau mokėtu rašyti jam būtų pati ta klaviatūra ;) Dar įdomus dalykas su baterijos dangteliu. Jis taip gan grubokai nusiimą, pirmą karta buvo net baisu, kad ką nulaušiu. Bet nėr reikalo ten dažnai lįsti. Kadangi mano aparatas buvo ne iš parduotuvės, tai neturėjo tik vieno daikto – įmautės telefonui. Šiaip ankščiau buvau gan nusistatęs prieš juos, nes tai dar vienas papildomas žingsnis trukdantis pasiekti informaciją. O jei jie užsitraukia ar užsispaudžia… Bet su šiuo viskas kitaip. Beje nusipirkau aš paprastą įmautę. Kurią ko gero pasikeisiu, nes truputi skystoka. O originali Lietuvoj 43lt.

Android OS: Tik įjungus telefoną šviečia užrašas “T-mobile G1″. Po poros sekundžių atsiranda švytintis užrašas “Android”, atrodo smagiai :) Bet pasikrovimas užtrunka ir naujoji Chromium OS tikrai lenkia mano aparatą. Bet ko norėti čia gi (ne) galingas kompiuteris. Tiesa prieš išjungiant telefoną jis įspėja “You phone will shut down”, neregėtas dalykas telefonui man iki šiol :)

Telefone yra trys virtualus darbastaliai, tai leidžia patogiai išsidėlioti programų piktogramas. Pvz pas mane pačiam viduriniam yra Dovilės nuotrauka, kur taip gražiai žiūri į mane. Pasilikau tik skambinimo, baterijos indikatoriaus bei sms programų piktogramas. Dešinajam – tik laikrodis. Su wallpaperiu įdomus dalykas, tas kad jis truputi pasislenka į šoną perėjus į kitą darbalaukį. Taip gaunasi, kad Dovilė žiūri į mane ir tarytum į laikrodį, lyg sakytų – tiek laiko praėjo, ar ką naudingo padarei? :)

Taip pat ant darbalaukio galima kurti ir folderius ir juose laikyti dar kitas piktogramas. Bet, arba aš neradau kaip, arba negalima pasikeisti pavadinimų. Gal to labai ir nereikia, kai žinai kurioje vietoje folderis yra. Bet pačiam pagrindiniam meniu, stūkso visiška betvarkė. Visos programos ir kiti dalykai guli abėcėlės tvarka, tai truputi maišo kai įsidedi naujų programų.

Beje pati OS veikia greitai Aleksej iš androdmanijos sakė, kad su ROM’ais viskas veiks dar greičiau. Na laukiu nesulaukiu, kada pamatyti kuom pasikeis :)

Tiesa per tas 10 dienų vieną karta kažkas telefone buvo nulūžę. Iššoko pranešimas apie tai, kad kažkoks UI elementas negali kažko padaryti. Na spaudžiau – Force Quit. Bet taip likau nesupratęs, kas ten nulūžo, spėju po force quit buvo force start :) O šiaip OS veikia stabiliai ir greitai.

Navigacija(ne GPS): praktiškai visus veiksmus galima atlikti spaudant ekraną. Iš pradžių buvo kažkaip keista, bet apsipratau ir dabar labai smagu :) Net smulkias detales nesunku paspausti (kalba eina apie nuorodas). Tiesa yra ir ratukas-manipuliatorius, bet jį naudoju labai retai, praktiškai tik tada, kai tingiu su pirštu spausti ant ekrano ;) Taip pat yra ir klaviatūra ant ekrano , ji išlenda tada kai reikia rašyti o telefonas ne horizontalioj padėtį t.y. tikroji klaviatūra po ekranu. Na rašyti su ja galima, bet… dažnai atsiverčiu normaliąja :)

Programos: Visas programas, kol kas, dėjau tik iš Androd marketo. Gaila, nerodo keik programa užims vietos ir koks jos dydis prieš siunčiat. Va taip ir buvo, kad išnaudojau visą bitės labas  mėnesio limitą :)

O programų pasirinkimas labai platus, kol kas radau viską ką tik sugalvojau.

Skambinimas: Garso kokybė tik man, tiek pašnekovui labai gera. Ir visai smagu laikyti tokią “plytą” šalia veido, jauti kur mikrofonas, o kur ausinė. Kalbėjimas su laisvų ranku įranga atrodo geresnis nei su Nokia, nežinau kodėl.

SMS: va čia tai tikrai labai smagus dalykas, visos žinutės sudėliotos pagal tai kam buvo siųstos. Labai patogu matyti visas žinutes su žmogum vienoje vietoje. Dar mačiau, kad yra tokia programa, kuri visus sms išsaugo gmail’e kaip laiškus, reiks išbandyti :)

Foto kamera: tikrai geresnė nei mano Nokios, bet prastesnė nei Dovilės Nikonas :) Diena fotkina gerai, o va vakare, kai apšvietimas menkas… Beje fotoaparatas turi kažkokį stabilizatorių, kad nuotraukos nebūtų susiliejusios ir jis puikiai veikia.


Internetas: Va šitą dalis ko gero yra pati svarbiausia. Nes su šiuo aparatu jautiesi taip, kaip internetą visada turėtum kišenėj. Gmail’as, naršyklė, žemėlapiai, gtalk’as, skype’as, twitteris, youtube’as… viskas jame ir nuolat sinchronizuojasi. Tik ką nors užfiksavai ir nori pasidalinti su pasauliu viens du ir nuotraukos/žinutė jau internete. On Line esi visą laiką kai to nori :) Viskas pakankamai greitai veikia su G3 ir greitai su wifi. Na žinoma, nėra taip patogu kaip su kompiuteriu. Bet didelio diskomforto nepastebėjau :)

Energija: na čia vienas dalykas kuris kliūva, aktyviai naudojantis telefonu jis ilgai negyvens nepaprašęs įkišti kroviklio. Pliusas tas, kad jam nesvarbu ar iš elektros lizdo ar iš kompo usb, tad ten kur daug pc, pvz darbe gali pasikrauti kada tik nori. Na žinoma tas neilgai irgi reliatyvus apibrėžimas. Man tempia apie dieną – kai aktyviai naudojuosi. O kai ne taip aktyviai (darbe dirbti reikia), tai prieš miega būna apie 50-60% elektros. Dabar man tai atrodo normaliai, bet pažiūrėsim kaip bus kai išlėksiu iš Vilniaus ilgesniam laikui :)

Na o šiaip bendras įvertinimas yra – liux :D Ne rimtai, šis telefonas/delninukas man labai patinka :)

9 comments

Narsykle cia letesne net nei iPhone :) tad gal nevisai HW cia kaltas… suinstaliaves modinta OS pamatysi kas yra greitas androidas, ypac jei naudoji animacijas :)

by Aleksej on 2009-11-22 at 23:17. #

Užsikrovimo animaciją galėsi keisti, kai nusirootinsi telefoną ;) Beje, kodėl įdėjai JAV varianto nuotrauką? Juk pas tave UK variantas, kurio ir paties spalvos skirias ir mygtukai vienspalviai.

Darbastalių skaičių irgi galėsi keisti susimetęs root, nors yra programų, kurios ir be root tai leidžia daryt. Pervadint shortcut’us galima su Any Cut arba Better Cut programomis. Beje, jei nori matyt mokamas programas, parsisiųsk Market Enabler.

Jei patiko default kamera, tai įdomu kokie būtų tavo įspūdžiai pabandžius Snap Photo Pro — nepagailėk to dolerio, nusipirk.

O šiaip tai tikrai įdomi apžvalga, nes pats nusirootinau telefoną dar prieš cupcake, tai net nežinau kaip veikia stock versija.

by Karolis Pocius on 2009-11-22 at 23:27. #

Ups, neapsižiūrėjau, pakeisiu į savo. Gaila nėra su kuo normaliai nufotkiniti savojo :)
Hmm aš ir žiūriu kažkaip kad visos programos nemokamas, keista buvo bet patiko ;)
O dėl kameros tai turiu susimetęs ne Pro versija, bet kad sakai kad bus geriau reiks nusigriebt ;)
Ryt-poryt rootinsiu ir dėsiu Cyanogen ROM’ą :)

by lfx on 2009-11-23 at 00:44. #

KAŽKOKĮ kameros stabilizatorių? čia tai jau žiauriai pasakei… neturiu žodžių -_x

by Dori on 2009-11-23 at 15:51. #

Įdomūs įspūdžiai, lauksiu pratęsimo :-) Čia tavo pirmas smartphone’as ar esi turėjęs anksčiau?

by Vidmantas on 2009-11-23 at 20:49. #

Nu hardwarini ar softwarini :P Šiaip kaip man paaiškinai supratau :) Bet vistiek ne viskas man aišku :)

by lfx on 2009-11-24 at 16:33. #

Iš esmės taip, nors ankščiau buvo gal panašių į smart, bet tik panašių :)
Paskutiniu metu turėjau Nokia 6300, Prieš tai Sanyo (labai specifinis vien tik UK) kogero šis panašiausias :) Dar ir NEC toks liux buvo, bet tik paprastas telefonas :)

by lfx on 2009-11-24 at 16:35. #

Ghmmm… neranda pas mane to market enabler :(

by Eugenijus on 2009-11-24 at 17:51. #

Great! Duosi pačiupint :-) Aš ir pats žvalgausi į tuos HTC. Laukiu kol kainos šiek tiek nukris. Šitą naują pirkai? Kiek mokėjai jei ne paslaptis (daugumai lietuvių aktualus klausimas :) )?

by Pawka on 2009-11-27 at 16:33. #

Leave your comment

Required.

Required. Not published.

If you have one.